Kafija Kolumbijā

Viss par kafiju pasaulē – KOLUMBIJA

Kafijas vēsture Kolumbijā

Kafijas vēsture Kolumbijā sākās pirms aptuveni 300 gadiem, kad jezuīti to ieveda valstī 18. gadsimtā. 1835. gadā pirmie austrumu zonā ražotie maisi tika ievesti caur Kukutas muitu.

Leģenda vēsta, ka kafijas ražošanas pieaugumu Kolumbijā veicināja jezuītu priesteris Fransisko Romero mazajā Salazar de Las Palmas pilsētā Santanderas departamentā.

Priesteris piespieda draudzes locekļus, kuri nožēloja savus grēkus, izpirkt savus grēkus, stādot kafijas kokus un strādājot stādījumos.

Pateicoties tam, kafijas ražošana sāka izplatīties arī citās provincēs. Līdz 19. gadsimta beigām ražošana pieauga no 60 000 līdz 600 000 maisu un 19. gadsimta beigās kafija jau bija Kolumbijas galvenais eksporta produkts.

Kolumbija pašlaik nodrošina 15% no visas pasaules kafijas ražošanas.

Tie ir gandrīz 3 miljardi Arabica kafijas koku, kas banānu ēnā dod iespaidīgus rezultātus. Kolumbijā tagad ir vairāk nekā 540 000 kafijas ražotāju ģimeņu.

Kolumbijas kafijas pircēji ir galvenokārt rūpnieciski attīstītās valstis: Vācija, ASV un Japāna.

Logo Cafe de Colombia

Huans Valdess (Jhuan Valdes) – īsts zemnieks, kurš apceļojis pasauli, gadā pozējot tūkstots fotosesijās un kalpojot kā Kolumbijas kafijas vēstnieks visā pasaulē.

Juan Valdez

1959. gadā notika divi svarīgi notikumi:  izdomāta personāža Huana Valdesa rašanās un Café de Colombia biroja atvēršana Tokijā, padarot Japānu par otro lielāko Kolumbijas kafijas patērētāju šodien pasaulē.

Pateicoties ģeniālam mārketinga plānam, kas sākās pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados, lielākajai daļai cilvēku Kolumbijas kafija asociējas ar ūsainu fermeri Huanu Valdesu blakus ēzelim kalnu fonā.

Ko dzer parastie kolumbieši?

Kolumbijā parastie cilvēki dzer tinto.

Tinto tiek tulkots aptuveni kā “tinte” vai “tintes ūdens” un ir biezāks, koncentrētāks produkts, kas izgatavots no otršķirīgiem graudiem un tiek pārdots ļoti mazās tasītēs.

Kolumbijai ir kvalitātes standarts attiecībā uz pupiņu veidiem, kurus tā var eksportēt, un viss, kas neatbilst stadartiem, paliek valstī vietējam patēriņam un lielākoties kļūst par tinto.

Tinto Kafija Colombia

ROMBOUTS sortiments

Rombouts sertificētā P.G.I. “Café de Colombia” kafija aug Kolumbijas Sierra Nevada de Santa Marta un Serranía de la Macarena kalnu grēdu nogāzēs.

Arabika kafijas pupiņas tiek rūpīgi novāktas ar rokām- katra pupiņa tiek ekskluzīvi atlasīta, izvēloties optimāli nobriedušas kafijas ogas. Kafijas pupiņu atdalīšanai no kafijas ogām tiek izmantota mitrā metode, kas ļauj iegūt maigu, sabalansētu garšu bez piegaršas, ar vidēju līdz augstu skābuma pakāpi un pilnīgu, izteiktu aromātu.

Tikai kafijai, kas atbilst stingriem standartiem un specifikācijām, drīkst būt piešķirts P.G.I. (Aizsargāta ģeogrāfiskās izcelsmes norāde) “Café de Colombia” marķējums.

Close

Colombian Espresso 16 pods

Prece pieejama tikai juridiskām personam.
Pievienot grozam
Close

COLOMBIAN ONE CUP FILTERS

3.65 
Rombouts Kafija Brazīlijā

Viss par kafiju pasaulē – BRAZĪLIJA

Brazīlija ir pārliecinoši vadošā kafijas ražotāja un eksportētāja. Arabika veido 85% no kultivētajām sugām. Šie augi, kas ievesti no Francijas Gviānas 18. gadsimta sākumā, sākotnēji tika audzēti Amsterdamas botāniskajā dārzā, kur 1706. gadā parādījās Java kafijas koks.

Rombouts Kafija Brazīlijā
Photographer Charly Duke
Rombouts Kafija Brazīlijā
Photographer Charly Duke
Rombouts Kafija Brazīlijā
Photographer Charly Duke

Kompānija Rombouts lēpojas ar Campione Barista kafijas pupiņu maisījumu! Pateicoties šai ekskluzīvajai kafijai, Rombouts kompānija ir uzvarējusi vairākos “Barista” čempionātos.

Kompozīcija 92% Arabica 8% Robusta. Lielākā šī pupiņu maisījuma daļa tika audzēta fazendās Brazīlijas augstienēs.

Kafijai piemīt stipra garša, pikants aromāts ar vieglu tumšās šokolādes piegaršu un ilgstoša, patīkama pēcgarša.

Rombouts Kafija Brazīlijā
Photographer Charly Duke
Pievienot grozam
Close

BRESIL SUL DE MINAS 250G malta kafija

9.50 
Pievienot grozam
Close

CAMPIONE BARISTA 1KG kafijas pupiņas

32.00 
Sold out
Rombouts Supremo 1kg
Lasīt vairāk
Close

SUPREMO 1KG kafijas pupiņas

21.00 
-39%
Pievienot grozam
Close

SUPREMO D’ARABICA 250G malta kafija

7.30 

Caffe Latte

Caffe latte: kas tas ir?

Latte ‒ kafija ar pienu vai piens ar kafiju? Pēc mūsu domām, pēdējais apgalvojums vairāk atbilst patiesībai. Un arī pats receptes nosaukums apstiprina tā tieksmi uz piena sastāvdaļu. «Latte» tulkojumā no itāļu valodas arī nozīmē «piens».

Kas un kad pirmo reizi pagatavoja caffe latte līdz šim brīdim nav zināms. Itāļi autorību piedēvē sev, taisnīgi balstoties uz to, ka nosaukums ir itāļu.

Franči apgalvo, ka paši pilnīgi spējīgi pagatavot cafe au lait.

Austrieši atgādina, ka pirmie sajauca kafiju ar pienu tieši Austrijas impērijas teritorijā.

Itālijā ir populārs stāsts par to, ka latte ‒ sākotnēji bija vienkārši uzsildīts piens. Bet viens barista nolēma pieliet nedaudz kafijas aromatizētāja vietā. Tā radās caffe latte recepte.

Receptes sastāvā ir tikai divi ingredienti ‒ espreso kafija un uzputots piens. Cukurs un apkaisīšana pēc vēlēšanās.

Kā pareizi dzert latte?

Latte lietošanas tradīcijas izmainījušās vairāku pēdējo gadu laikā.
Agrāk latte pasniedza stikla pokālos ar salmiņu, caur kuru vajadzēja dzert kafiju. Latte pasniegšanas un dzeršanas stilistika vairāk atgādināja kokteiļus bāros.

Šobrīd gan latte pasniegšana, gan lietošana kļuvušas daudz demokrātiskākas. Dzēriena slāņainā struktūra vairāk nav modē. Stikla pokāli ar salmiņu dod vietu augstām tasēm ar amizantiem uzrakstiem. Salmiņu aizvietoja karotes ar garu rokturi, ar kurām latte var droši sajaukt un dzert kafiju kā vienkāršu karsto dzērienu.

Svarīgs ir latte dzeršanas laiks. Pēc itāļu viedokļa, šis dzēriens jālieto dienas pirmajā pusē. Apenīnos kafija ar pienu jālieto līdz plkst. 11.

Uzskata, ka daudz vēlāka latte un citu piena saturošo recepšu lietošana traucē gremošanu. Jebkurā gadījumā latte nekad nedzer pēc ēšanas, bet tikai starp ēdienreizēm. Vienīgais izņēmums ‒ brokastis, kad drīkst sev atļauties latte kafijas tasi.

Ar ko atšķiras latte no kapučīno?

Kapučīno satur vairāk espreso nekā latte, tā stiprāka un tās garša daudz izteiksmīgāka. Kapučīno putas daudz blīvākas un līdzenākas.

Latte satur daudz mazāk espreso, tai ir piena garša, maiga, saldena, zīdaina, bet putas ‒ irdenas un gaisīgas.

Secinājums:

• Piena‒kafijas dzēriens ar nelielu stiprību.
• Zems kofeīna saturs.
• Atšķiras no citām kafijas ar pienu receptēm ar minimālu kafijas saturu.
• Piemīt maiga krējuma garša.
• Piemērota lietošanai dienas pirmajā pusē.

Garšvielas kafijai

Garšvielas kafijai palīdz uzlabot dzēriena buķeti, to bagātinot ar jaunām garšām. Kā pareizi gatavot kafiju ar garšvielām un ko tieši var pievienot iecienītam dzērienam tasē, neriskējot to sabojāt?

Kafija un garšvielas: viss sarežģīti.

Ideja par dažādu garšvielu pievienošanu kafijai radās veiklajiem austrumu tirgotājiem. Viņi pirmie pamanīja, ka garšvielas novērš nepatīkamus aromātus, tādēļ sāka pievienot iepuvušām kafijas pupiņām melnos piparus un citas smaržīgas garšvielas. Tā tirgotāji pārdeva sabojātu vai nostāvējušos preci.
Pēc tam kafejnīcu īpašnieki saprata, ka ar garšvielu palīdzību var uzlabot pat neveiksmīga dzēriena garšu, kas pagatavots no lētām pupiņām. Laika gaitā garšvielas kafijai sāka izmantot ne tikai garšas maskēšanai, bet tās padziļināšanai. Tradīcijas rotāt kafijas buķeti ar garšvielām un piedevām iedzīvojās daudzās valstīs.

Kādas garšvielas pievieno kafijai garšai?

Esošo garšvielu un piedevu daudzveidība tā vien mudina mūs uz eksperimentiem. Izveidots garšvielu komplekts, kuras bieži pievieno kafijai, lai uzlabotu tās aromātu un bagātinātu dzēriena buķeti.

Garšvielu Top‒10 kafijai:

1. Kanēlis
2. Vaniļa
3. Krustnagliņas
4. Muskatrieksts
5. Kardamons
6. Anīss
7. Ingvers
8. Citrusaugļu miziņas
9. Sarkanie pipari
10. Ķiploks

Kā piemeklēt garšvielas kafijai?

Ja Jūs nezināt, ko īsti izvēlēties savai kafijai, tad izmantojiet mūsu īso izziņas materiālu.

• Kafijas buķetes pastiprināšanai izmantojiet sāli, melnos piparus vai ķiploku.
• Izcelt saldās notis palīdzēs kanēlis, vaniļa, anīss.
• Krustnagliņas un muskatrieksts saasinās garšu un piešķirs tai pikantas notis.
• Ingvers un miziņas atsvaidzina dzērienu, piešķir aromātu un pikantu parūgtu skābumu.
• Sarkanie pipari vēl vairāk pastiprina garšu un padara to asāku, izteiktāku.
• Kapučīno vai latte var pievienot kanēli, vaniļu, kā arī kardamonu. Visas šīs garšvielas teicami apvienojas ar piena garšu.

Vispārīgie noteikumi kafijas un garšvielu apvienošanai

Lai jūsu kafija ar garšvielām izdotos, jāievēro daži vienkārši noteikumi.

• Jo plānāka dzēriena buķete, jo vieglāk to izjaukt. Tādēļ augstu šķirņu kafiju reti gatavo ar garšvielām, lai neizjauktu garšas harmoniju.
• Sākt eksperimentēt vislabāk ar nelielām devām, lai atrastu savu garšu līdzsvaru.
• Viena dzēriena ietvaros nav vērts apvienot vairāk nekā trīs garšvielu piedevas.

Interesanti fakti par kafiju

Kafija ‒ viens no vispopulārākajiem dzērieniem pasaulē. Daudzi no mums dzer to regulāri, lai ar tās palīdzību nodzīvotu līdz darbadienas beigām.
Ieradumam dzert kafiju un pašai kafijai ir sava ļoti aizraujoša vēsture.

Kafijas izcelsme.

Kafijas vēsture

Tradicionāli uzskata, ka kafija cēlusies no Etiopijas. Atbilstoši leģendai, to atklāja jauns gans vārdā Haldi. Viņu ieinteresēja kazu dīvainā uzvedība, kas paēda sarkanās ogas no krūma. Kad Haldi iegāja kaimiņu klosterī, viņš pastāstīja par savām kazām klostera priekšniekam. Tas nolēma izvārīt ogas, lai iegūtu novārījumu, un kopš tā laika mūki pierada lietot šo dzērienu, kas palīdzēja tiem neaizmigt ilgo lūgšanu laikā. Kas attiecas apcepšanai, vēsture stāsta par diviem mūkiem, Scialdi un Eidrusu, kuriem uzticēja kafijas augļu novākšanu. Vienā lietainā dienā viņi atgriezās pēc ražas novākšanas pilnīgi izlijuši. Lai izžāvētu pupiņas, viņi iemeta tās kamīnā. Atgriežoties pēc lūgšanām, viņi pamanīja, ka pupiņas lielākas nekā izžuvušas! Tās pilnībā apcepās, bet tām bija brīnišķīga smarža. Tāpēc mūki sāka cept pupiņas pirms tās ievārīt. Tas viss notika Tuvajos Austrumos, bet tieši Jemenā.

Arābi un kafija.

Arābi kļuva pirmie, kas sāka cept kafijas pupiņas un gatavot tieši no tām tādu kafiju, kādu mēs to pazīstam šodien. Bet vai jums zināms, kas kalpoja par vienīgo veidu senās Arāvijas sievietēm saņemt šķiršanos? Sievietei bija pilnīgas tiesības iesniegt šķiršanos, ja vīrs nespēja apgādāt ģimeni ar pietiekamu kafijas daudzumu.

Vārda «kafija» vēsture

Kafija ‒viens no vispopulārākajiem dzērieniem pasaulē

Spirdzinošā dzēriena apzīmēšanai arābi pirmie izmantoja vārdu «qahhvat al‒bun», kas nozīmē «vīns no pupiņām». Pēc gadsimta nosaukumu saīsināja līdz «qahva». Pēc tam to pārņēma turki un turku valodā tas skanēja kā «kahve». Vēlāk tas pats atgadījums notika ar Holandes iedzīvotājiem. Viņi pārņēma nosaukumu no turkiem un sāka to izrunāt savā valodā: «koffie». No tā cēlies jau visiem zināmais angļu vārds «coffee».

Kafijas popularitāte.

Jūs zinājāt, ka kafija ir otrs visu pārdodamo produktu vidū pasaules tirgū? Pēc popularitātes tā piekāpjas tikai naftai. Un nav pārsteidzoši, jo šobrīd nafta ir galvenais kapitālisma virzītājspēks. Bet jau pēc pāris gadiem situācija var izmainīties ‒ daži zinātnieki pārliecināti, ka nākotnē kafijas pupiņas varēs nomainīt degvielas izrakteņus un būt par dzinēju degvielu.